Najlepsze zabawki dla niemowlaków

Okazji do kupienia niemowlakowi zabawki jest wiele. Czy to chrzest czy urodziny czy też pierwsze odwiedziny u szkraba zobowiązują do małego podarunku. Jako że kilkutygodniowy maluszek niewiele potrafi, a jego potrzeby są zaspokajane przez rodziców, zastanowić się można co tak naprawdę może mu się przydać.

Klasyczną i sprawdzoną zabawką, jaką można obdarować dziecko jest kolorowa grzechotka. Obdarowując noworodka warto wybrać taką, która będzie miękka, delikatna, kolorowa i przyjemnie brzęcząca. Jako, że małe dziecko nie ma jeszcze skoordynowanych ruchów, drewnianą grzechotką mogłoby się uderzyć. Ciekawą, równie brzęczą, zabawką są opaski na nadgarstki i kostki u stóp z kolorowymi, brzęczącymi elementami. W sklepach znaleźć można kolorowe, bawełniane, grzechoczące pszczółki, misie czy pieski. Inną atrakcyjną zabawką jest kolorowa, grająca karuzela, którą zawiesza się nad łóżeczkiem. Kręcące się do delikatnej pozytywki zwierzątka, zainteresują leżącego bobasa. Wraz z rozwojem niemowlaka zabawki mogą przybierać inne formy. Już od 6. miesiąca życia dziecka sprawdzają się wszystkie grające zabawki, które polegają na naciskaniu przycisków. Doskonale sprawdzają się tu maty edukacyjne, które zawierają w sobie wiele elementów pobudzających zmysły dziecka.

Wybierając zabawki dla niemowlaka należy kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem i praktycznością. Warto pomyśleć o zabawkach edukacyjnych, które nie tylko są formą zabawy i rozrywki, ale także pobudzają malucha do rozwoju i nauki.
Polecamy: Szatki do chrztu.