Najmodniejsze bukiety ślubne

Wybierając odpowiedni bukiet ślubny przyszła Panna Młoda ma duży wybór kwiatów i dodatków. Jeśli kiedyś w wiązankach przeważały gerbery, róże i goździki, tak dziś kwiaciarnie mają w swoim asortymencie wiele egzotycznych okazów kwiatów, które są nie tylko piękne ale i trwałe.

Podejmując decyzję o wyborze gatunków kwiatów należy zadbać o to, aby można było je zastosować zarówno do wiązanki jak i dekoracji stołów, sali a także świątyni, gdzie będzie się odbywał ślub.

Wybierając kwiaty należy zasięgnąć porady o trwałości kwiatów, ponieważ ważne jest, aby bukiety wytrzymały dwa dni uroczystości weselnej – ślub i poprawiny. Istnieje kilka rodzajów bukietów. Mogą to być klasyczne bukiety, a także wiązanki wykonane na tzw. mikrofonach czyli konstrukcji z gąbką bukieciarską, w którą wtyka się główki kwiatów. Te drugie, czyli tzw. bidermaiery ustąpiły miejsca bukietom luźniejszym.

W najnowszych trendach dominują bukiety dwukolorowe, utworzone z kwiatów o dominujących, wyrazistych barwach (np. biel i czerwień). Stosuje się kwiaty duże o mocnej kolorystyce w połączeniu z drobnymi, zielonymi dodatkami z kwiatów czy liści. Coraz mniej wykorzystuje się wstążek i tasiemek, a w bukietach pojawiły się piórka, perełki i drobne owoce np. rajskie jabłuszka czy owoce dzikiej róży. Pięknie zaaranżowane kwiaty weselne zarówno na stołach jak i w bukiecie idealnie budują wnętrze przeznaczone na uroczystości weselne, a także są dopełnieniem pięknych dekoracji. Dodatkowo kwiaty ożywiają kościół podczas uroczystości ślubu, co czasem pozwala zamaskować stan świątyni – duża część kościołów nie jest od lat odnawiana, a wpływ na wybór świątyni Para Młoda wielkiego nie ma, ze względu na tradycję najczęściej jest to kościół parafialny w miejscowości skąd pochodzi Panna Młoda.
Polecamy: pasmanteria  na każdą okazję.