Przedmioty, które ułatwią karmienie niemowlaka

Wraz z mijającymi pierwszymi tygodniami z maleństwem rodzice odkrywają, czego im jeszcze brakuje, aby ułatwić sobie codzienną pielęgnację małego dziecka. Warto zainteresować się także gadżetami, które usprawnią karmienie dziecka. Jest to na prawdę ważne, gdyż przez pierwsze tygodnie życia maluch nie odchodzi od piersi mamy.

Jednym z najczęściej stosowanych gadżetów, na który kuszą się młodzi rodzice jest poduszka fasolka. Znacznie ułatwia ona trzymanie niemowlaka zwłaszcza, że ciągłe podtrzymywanie do karmienia może powodować bóle ramion i pleców. Na poduszce fasolce można położyć maluszka w różnych pozycjach, nawet karmiąc na leżąco. Wraz z rozwojem małego dziecka można jej używać jako podpórki dla niego, gdy szkrab będzie ćwiczył podnoszenie główki. Przyda się ona także w nauce siadania. Co ważne, poduszka jest w takim kształcie, który pozwala dziecku na odciążenie pleców oraz zmniejszenie napięcia karku i szyi, co ma miejsce w przypadku klasycznego karmienia.

Dużą wygodą dla karmiącej piersią mamy, zwłaszcza, gdy urlop macierzyński spędza w domu z maleństwem, są koszulki i bluzki dla karmiących. Ich wyjątkowość stanowi odpinana na przodzie część przykrywająca piersi. Korzystając z takiej koszulki nie trzeba jej zdejmować czy rozpinać. Co ważne jest rozpięcie jest na tyle dyskretne, że można z niego korzystać także poza domem. Idąc tym tropem w sklepach dla kobiet w ciąży oraz młodych mam znaleźć można stroje kąpielowe jednoczęściowe, których część na biuście również jest odpinana do karmienia.
Polecamy: buciki do chrztu.